روانشناس کودکان استثنایی
فیلتر نتایج
کسب و کارهای تبلیغاتی
  • برند
  • فیلتر شهر و محلات
دیدگاه کاربران
آخرین نظرات منتشر شده اصناف

3 روانشناس کودکان استثنایی برترِ گوهردشت کرج [در اردیبهشت 1403] - راویل

روانشناس کودکان استثنایی در گوهردشت کرج

کودکان استثنایی کسانی هستند که در توانمند‌های شناختی، اجتماعی و حسی، تفاوت عمده‌ای با کودکان دیگر جامعه دارند. رسیدگی کردن به وضعیت روحی و کنترل کردن شرایط این کودکان وظیفه‌ای است که روانشناسان کودکان استثنایی انجام می‌دهند. مثال‌هایی از کودکان استثنایی شامل کودکان با اختلال طیف اوتیسم (ASD)، کودکان با اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی (ADHD) و کودکان با اختلال یادگیری می‌شوند. روانشناسان کودکان استثنایی به کودکانی که نیاز به ارزیابی، تشخیص، و مشاوره دارند توصیه می‌شوند. این متخصصان به خانواده‌ها کمک می‌کنند تا با چالش‌هایی که از نظر رفتاری، آموزشی، یا ارتباطی با کودکان خود مواجه هستند، بهترین راهکارها را بیابند.

چه کودکانی باید به روانشناس کودکان استثنایی مراجعه کنند؟

در موارد زیر توصیه می‌شود که سریعا به یک روانشناس کودکان استثنایی مراجعه کنید:

  1. کودکان با اختلال طیف اوتیسم (ASD): کودکانی که علائم اختلال طیف اوتیسم نظیر مشکلات ارتباطی و اجتماعی، عقب‌ماندگی در گفتار و زبان دارند.
  2. کودکان با اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی (ADHD): کودکانی که دارای مشکلات در تمرکز، کنترل عصبی، و مهارت‌های اجتماعی هستند و به اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی مبتلا هستند.
  3. کودکان با اختلالات یادگیری: کودکانی که دشواری‌های معمولی در یادگیری مهارت‌های ابتدایی نظیر خواندن، نوشتن، و محاسبات دارند.
  4. کودکان با اختلالات رفتاری: کودکانی که رفتارهای غیرعادی نظیر تکراری بودن رفتارها، افسردگی، اضطراب، یا مشکلات تنظیم حسی دارند.
  5. کودکان با نیازهای توانمندی ویژه: کودکانی که به دلیل توانایی‌های ویژه‌ای مانند استعدادهای عالی در یک حوزه خاص نیاز به مشاوره و راهنمایی دارند.

آیا تاثیرات درمان روانشناسان کودکان استثنایی دائمی هستند؟

تاثیرات درمان از طریق روانشناسان کودکان استثنایی ممکن است به مدت معینی به طول بیانجامد و در برخی موارد نیاز به مداومت داشته باشد. اثربخشی درمان و مشاوره به ویژگی‌ها و نیازهای خاص هر کودک بستگی دارد. در برخی موارد، تاثیرات درمان ممکن است دائمی باشند و بهبود مستدامی در رفتار و عملکرد کودک ایجاد کنند. اما در موارد دیگر، نیاز به پیگیری و مشاوره مداوم دارند تا تغییرات بهبودی حفظ شود.

چگونه می‌توانم یک روانشناس کودکان استثنایی پیدا کنم؟ راویل!

انتخاب کردن بهترین پزشک، به خصوص بهترین روانشناس کودکان استثنایی نیازمند تحقیق و مطالعه نظرات بیمارانی است که تجربه ویزیت شدن توسط آن متخصص را داشته‌اند. تیم ما انتخاب کردن بهترین روانشناس کودکان استثنایی در استان البرز را برای‌تان آسان کرده است. تیم راویل یک لیست کامل از روانشناسان کودکان استثنایی در استان البرز جمع‌آوری کند و در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. 
 

اشتراک گذاری