دندانپزشک کودکان
فیلتر نتایج
کسب و کارهای تبلیغاتی
  • برند
  • فیلتر شهر و محلات
دیدگاه کاربران
آخرین نظرات منتشر شده اصناف

3 دندانپزشک کودکان برترِ جهانشهر کرج [در اردیبهشت 1403] - راویل

دندانپزشک کودکان در جهانشهر کرج

دندانپزشک کودکان، که به آن پدیاتریست دندانپزشکی (Pediatric Dentist) نیز می گویند، متخصصی است که به مراقبت از دندان ها، دهان و لثه کودکان از نوزادی تا نوجوانی می‌پردازند. وظایف این دندانپزشکان شامل بررسی و پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان در کودکان است.  خدمات ارائه شده توسط دندانپزشک کودک شامل پر کردن دندان، ارتودنسی، درمان روت کانال، و حتی جراحی دهان در برخی موارد نادر است. برای حفظ سلامت دهان و دندان کودک، توصیه می شود که با شروع رشد دندان های شیری (حدوداً در سن 6 ماهگی) به دندانپزشک کودک مراجعه کنید. بازدید های منظم از دندانپزشک کودک می تواند به جلوگیری از مشکلات دندان در آینده کمک کند.

دندانپزشک کودک چه گروه سنی را ویزیت می‌کند؟

دندانپزشک کودکان به طور معمول از نوزادی تا دوره نوجوانی یا حدود 18 سالگی را ویزیت می‌کنند. این دندانپزشکان مسائل دندانی و بهداشت دهانی کودکان و نوجوانان را بررسی و درمان می‌کنند. برای حفظ سلامت دهان و دندان‌های کودک از نوزادی تا سنین نوجوانی، مراجعه منظم به دندانپزشک کودکان بسیار مهم است. با این کار می‌توانید مشکلات دندانی در این دوران‌ها را خیلی زود بهبود دهید تا به دوران بزرگسالی فرزندتان ایرادی وارد نکند.

وظایف دندانپزشک کودک چیست؟

یک دندانپزشک کودکان، وظایف متعددی دارد که رایج‌ترین آن‌ها را در ادامه بررسی کرده‌ایم:

  1. بررسی و تشخیص مشکلات دندانی: دندانپزشک کودک باید دندان‌ها و لثه‌های کودک را برای تشخیص مشکلات مختلف بررسی کند.
  2. تعیین برنامه درمانی مناسب: بر اساس تشخیص‌های خود، دندانپزشک کودک باید برنامه درمانی مناسب را برای هر کودک تعیین کرده و درمان‌های لازم را انجام دهد. این برنامه می‌تواند شامل ترمیم دندان‌ها یا برنامه‌ریزی برای ارتودنسی باشد.
  3. مدیریت ترس و اضطراب: دندانپزشک کودکان باید سعی کنند با ایجاد یک محیط دوستانه ارتباط مثبتی با کودکان برقرار کنند تا دندان‌های کودک را به طور مرتب بررسی کنند.

بهترین دندانپزشک کودک را چگونه پیدا کنم؟

رسیدگی کردن به سلامت دهان و دندان‌های فرزندان‌مان از سنین پایین اهمیت بالایی دارد. ویزیت‌های منظم می‌تواند تضمین‌کننده سلامت دندان‌های فرزند شما در بزرگسالی‌شان باشد. در همین راستا، تیم راویل، با تلاش و دقت بسیار توانسته است، لیست اسامی و شماره تماس دندانپزشکان کودکان در استان البرز را جمع‌آوری کند تا شما بتوانید بهترین و محبوب‌ترین دندانپزشک کودک را انتخاب کنید. با مطالعه بخش‌ نظرات نیز می‌‌توانید با بازخوردهای بیماران پیشین آن دندانپزشک آشنا شوید تا یک انتخاب آگاهانه داشته باشید.

اشتراک گذاری