روانپزشک کودکان
فیلتر نتایج
کسب و کارهای تبلیغاتی
  • برند
  • فیلتر شهر و محلات
دیدگاه کاربران
آخرین نظرات منتشر شده اصناف

3 روانپزشک کودکان برترِ جهانشهر کرج [در اردیبهشت 1403] - راویل

روانپزشک کودکان در جهانشهر کرج

روانپزشکان کودک به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه در بالا بردن سلامت روان کودکان فعالیت می‌کنند. این متخصصان مشکلات روحی مانند اختلالات اضطرابی، اختلالات خوردن، اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی (ADHD) و افسردگی را تشخیص می‌دهند و طی تشخیص درست روند درمان را شروع می‌کنند. از مزایای مراجعه به روانپزشک کودک می‌توان به بهبود رفتار و تعامل کودکان در خانواده و محیط مدرسه، کاهش نگرانی‌ها و اضطراب والدین، و ایجاد فرصت برای توسعه مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی کودکان اشاره کرد. 

چه زمانی به روانپزشک کودک مراجعه کنیم؟

مراجعه به روانپزشک کودکان زمانی توصیه می‌شود که کودک علائم یا مشکلات روانی نشان دهد که به نحوی بر کیفیت زندگی او تأثیر منفی می‌گذارد. این رفتارها مانند تغییرات ناگهانی در رفتار و عملکرد کودک، اضطراب و اختلال‌های مشهود در خوابیدن هستند که بر روی کیفیت زندگی کودک تاثیر منفی می‌گذارند. در این موارد توصیه می‌شود که به یک روانپزشک کودک مراجعه کنید.

روند درمان بیماری‌های روانی کودکان به چه شکل است؟

  1. ارزیابی ابتدایی: روانپزشک کودک با انجام مصاحبه با والدین و کودک، ارزیابی رفتار و عملکرد کودک، و انجام آزمون‌ها روانشناختی سعی بر تشخیص بیماری‌های روحی کودک دارد.
  2. برنامه درمانی: بر اساس تشخیص و نیازهای کودک، روانپزشک برنامه درمانی خاصی تدوین می‌کند. این برنامه ممکن است شامل مشاوره روانی، تراپی رفتاری، تراپی گفتاری باشد.
  3. پیگیری و اصلاح برنامه: در طول درمان، پیشرفت کودک نظارت می‌شود و برنامه درمانی به مرور اصلاح می‌شود تا بهبود مستدامی در روانی کودک حاصل شود.
  4. مشارکت خانواده: درمان بیماری‌های روانی کودکان نیاز به مشارکت فعال والدین دارد. والدین به عنوان بخش مهمی از تیم درمانی فعالیت می‌کنند و راهکارهای مورد نیاز را در خانه اجرایی می‌کنند.

راویل؛ راهنمای انتخاب بهترین روانپزشک کودک در استان البرز

بیماری‌های روحی گستره زیادی دارند و می‌توانند بیماری‌های خیلی جزئی تا بیماری‌های حاد باشند. تمامی این بیماری‌ها که شامل اختلالات خوردن و خوابیدن تا افسردگی و بیش‌فعالی هستند، قابل کنترل‌شدن و درمان هستند. در همین راستا تیم راویل، با تلاش و دقت بسیار توانسته است، لیست اسامی و شماره تماس روانپزشکان کودک در استان البرز را جمع‌آوری کند تا شما بتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید. مهم‌ترین مزیت انتخاب از این لیست، علاوه بر دسترسی داشتن به تمامی روانپزشکان کودک استان البرز، امکان مطالعه نظرات بیماران قبلی هر پزشک است.

اشتراک گذاری