متخصص پروتز دندان
فیلتر نتایج
رسانه های اجتماعی :
شماره تماس :
آدرس :
کرج، جهانشهر، خیابان بهشتی، خیابان استانداری، روبروی مسجد رسول اکرم، ساختمان آگرین، واحد 8
کسب و کارهای تبلیغاتی
  • برند
  • فیلتر شهر و محلات
دیدگاه کاربران
آخرین نظرات منتشر شده اصناف

3 متخصص پروتز دندان برترِ جهانشهر کرج [در اردیبهشت 1403] - راویل

متخصص پروتز دندان در جهانشهر کرج

متخصص پروتز دندان، یک پزشک دندانپزشک با تخصص و مهارت در زمینه نصب دندان‌های مصنوعی و جایگزینی دندان‌های از بین رفته است. این تخصصی تحت آموزش‌های دقیق و استانداردی در دانشکده دندان‌پزشکی آموزش می‌بیند و نیاز به حداقل ۳ سال آموزش دارد. وی مسئولیت ارائه مشاوره‌های تخصصی در زمینه پروتزهای دندانی، ترمیم دندان‌ها، و درمان عفونت‌های دهانی را دارد.

وظیفه متخصصان پروتز دندان چیست؟

وظیفه اصلی متخصص پروتز دندان به صورت خلاصه عبارت است از ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پروتزهای دندانی و جایگزینی دندان‌های از بین رفته. این تخصصی به بیماران کمک می‌کند تا راهکارهای بهتری برای حفظ سلامت دهان و دندان‌های خود انتخاب کنند و در صورت نیاز، پروتز دندانی مناسبی را برای آنها طراحی کنند. او با تحلیل و تشخیص دقیق مشکلات دهانی بیماران، برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی شده را تدوین می‌کنند تا بیماران بتوانند نهایت استفاده را از دندان‌های خود داشته باشند.

پروتز دندان به چه شکلی انجام می‌شود؟

پروتز دندان به چندین روش مختلف انجام می‌شود، و نحوه اجرای آن به وابستگی به شرایط و نیازهای هر بیمار متغیر است. دقیق‌ترین روش‌های پروتز دندان عبارتند از:

  1. پروتزهای دندانی ثابت (Crown): در این روش، دندان مخروطی‌شکل بیمار به صورت اصطلاحی تا حدودی برش می‌شود و پس از آن به وسیله پروتز دندانی تاج یا کراون (crown) جایگزین می‌شود. این تاج‌ها معمولاً از مواد مانند پرسلن، آلیاژهای فلزی یا سرامیک ساخته می‌شوند و به شکل و ابعاد دقیق دندان طراحی می‌شوند.
  2. پل دندانی (Dental Bridge): این روش در مواردی که یک یا چند دندان از دست رفته باشد، استفاده می‌شود. پل دندانی شامل دو یا چند کراون (crown) است که به دندان‌های سالم متصل می‌شوند و دندان‌های مصنوعی (پنیشه‌ها) بین آنها را جایگزین دندان‌های از بین رفته می‌کنند.
  3. پروتزهای جزئی (Partial Dentures): این نوع پروتز دندان برای بیمارانی که چند دندان از دست رفته دارند، مناسب است. پروتزهای جزئی شامل دندان‌های مصنوعی است که به یک قاب یا پلاک اتصال دارند و به دندان‌های باقی‌مانده برای ثبت و ثابت‌سازی متصل می‌شوند.
  4. پروتزهای کامل (Complete Dentures): این نوع پروتز دندان برای افرادی استفاده می‌شود که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند. پروتزهای کامل شامل دندان‌های مصنوعی هستند که بر روی لثه قرار می‌گیرند و با کمک مواد چسبنده به جایی مطمئن متصل می‌شوند.

راویل بهترین متخصص پروتز دندان را معرفی می‌کند!

تیم راویل تلاش کرده است تا با جمع‌آوری کردن یک لیست کامل از متخصصین پروتز دندان در استان البرز، بهترین گزینه‌ها را در اختیار شما قرار دهد. بنابراین اگر به دنبال بهترین متخصص پروتز دندان هستید، می‌توانید از این لیست با مطالعه نظرات و نمره‌ها، بهترین متخصص را با توجه به نیازتان انتخاب کنید. 
 

اشتراک گذاری