دندانسازی
فیلتر نتایج
کسب و کارهای تبلیغاتی
  • برند
  • فیلتر شهر و محلات
دیدگاه کاربران
آخرین نظرات منتشر شده اصناف

3 دندانسازی برترِ گوهردشت کرج [در اردیبهشت 1403] - راویل

دندانسازی در گوهردشت کرج

دندانسازها افراد تحصیل کرده‌ای هستند که دوره تکنسین چهار ساله کارشناسی دندانسازی را طی کرده‌اند. این افراد در زمینه درست کردن لمینت‌های دندان‌، پروتز، روکش‌ها دندان‌ها و پلاک‌ها تخصص دارند. اگر بخواهیم ساده‌تر مرور کنیم، زمانی که به یک دندانپزشک مراجعه می‌کنید، ایشان برای رفع کردن مشکلات دندان‌های شما، از دندان‌های‌تان قالب‌گیری می‌کند. سپس این قالب را به دندانسازها ارسال می‌کنند تا آن‌ها روکش‌های دندان‌ها را درست کنند. در حقیقت دندانسازها در کنار دندانپزشکان می‌توانند سلامت دندان‌های‌تان را برگردانند.

تفاوت بین دندانپزشک و دندانساز چیست؟

دندانپزشک‌ها دوره چهار ساله دندانپزشکی را طی کرده‌اند و می‌توانند بیماری‌های دندان‌های‌تان را تشخیص دهند و روند درمانی را انجام دهند. این متخصصین می‌توانند روش‌های درمانی مانند عصب‌کشی و جراحی‌های دندان و جرم‌گیری را پیاده‌سازی کنند. دندانسازها دوره کارشناسی ساخت پروتز و روکش‌های دندانی را طی کرده‌اند. این افراد نمی‌توانند روش‌های درمانی دندانی را پیاده‌سازی کنند و فقط به تولید ایمپلنت‌ها و روکش‌های دندانی مشغولی هستند. 

دندانپزشکان پس از طی کردن دوره تحصیلی خود، می‌توانند وارد شاخه‌های تخصصی دندانپزشکی مثل ارتودنسی شوند. در صورتی که دندانسازها می‌توانند حتی به صورت تجربی و آموزش‌های شخصی هم این حرفه را یاد بگیرند. 

راویل؛ راهنمای شما در انتخاب بهترین دندانساز 

تفاوت اصلی میان دندانساز و دندانپزشک در تخصص و تحصیلات حرفه‌ای آنها وظیفه‌های اصلی آنها می‌باشد. دندانپزشکان دارای تخصص در تشخیص، پیشگیری، و درمان بیماری‌ها و مشکلات دندانی هستند و تحصیلات دانشگاهی بلند مدت دارند. آنها می‌توانند عمل‌های جراحی دندانی نیز انجام دهند.  در مقابل، دندانسازان تخصص در درست کردن ایمپلنت‌ و روکش‌های دندانی دارند. آنها معمولا به صورت تجربی و با شرکت در دوره‌های آموزشی به تخصص دندانسازی می‌پردازند، البته می‌توانند دوره‌ چهار ساله کارشناسی آن را در دانشگاه طی کنند.

راویل یک لیست کامل از دندانسازهای استان البرز جمع کرده است تا بتوانید بر اساس تحصیلات و نظرات بیماران قبلی، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. اگر به دندانساز تجربی یا دندانپزشک خوب نیاز دارید، می‌توانید در دسته‌بندی‌های مشخص در فهرست سایت، بهترین‌ متخصصین را پیدا کنید.

اشتراک گذاری