فوق تخصص غدد کودکان
فیلتر نتایج
کسب و کارهای تبلیغاتی
  • برند
  • فیلتر شهر و محلات
دیدگاه کاربران
آخرین نظرات منتشر شده اصناف

3 فوق تخصص غدد کودکان برترِ گوهردشت کرج [در اردیبهشت 1403] - راویل

فوق تخصص غدد کودکان در گوهردشت کرج

پزشک فوق تخصص غدد کودکان به تشخیص و درمان مسائل مرتبط با سیستم غدد در کودکان می‌پردازد. این مسائل شامل مواردی مانند تیروئید، قند خون و غدد جنسی مانند هورمون‌های جنسی را تشخیص می‌دهند و درمان می‌کنند. غدد کودکان می‌توانند با مشکلاتی نظیر رشد کم، چاقی یا لاغری ناشی از اختلالات هورمونی یا حتی دیابت نوع ۱ یا ۲ روبرو شوند.
به طور کلی، زمانی که کودک شما دچار مشکلاتی مانند تغییر ناگهانی در وزن، افزایش یا کاهش فشار خون یا علائم شد ممکن است دچار اختلالات غدد شده باشد، با توجه به این علائم مراجعه به فوق تخصص غدد کودکان توصیه می‌شود.

چه زمانی باید به فوق تخصص غدد کودکان مراجعه کنیم؟

در موارد زیر توصیه می‌شود که در اسرع وقت به یک پزشک فوق تخصص غدد مراجعه کنید:

  1. رشد نامناسب: اگر کودک شما رشد نامناسبی داشته باشد و قد و وزن او با پارامترهای نرمال برای سنش همخوانی نداشته باشد مراجعه به فوق تخصص غدد ضروری است.
  2. تغییرات در وزن: افزایش یا کاهش نامناسب وزن کودک به طور ناگهانی از علائم نگران‌کننده است.
  3. افزایش یا کاهش فشار خون: داشتن فشار خون بیش از حد معمول یا داشتن فشار خون پایین نیاز به ارزیابی دقیق دارد.
  4. علائم دیابت: علائمی نظیر بی‌خوابی، ادرار زیاد، تشنج را می‌توانیم به بیماری‌هایی نظیر دیابت ربط دهیم.
  5. علائم اختلالات هورمونی: ممکن است علائمی مثل اختلال در دوره‌های قاعدگی در دختران ظاهر شود.
  6. تغییرات در رفتار و روحیه: تغییرات نامناسب در رفتار، روحیه، یا تمایلات کودک که ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی باشد.

پزشک فوق تخصص غدد کودکان چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

پزشک فوق تخصص غدد کودکان مسائل مرتبط با سیستم غدد در کودکان را تشخیص می‌دهد و درمان می‌کند. این بیماری‌ها شامل اختلالات تیروئید (مانند هیپوتیروئیدیسم و هایپرتیروئیدیسم)، دیابت نوع ۱ و ۲، کم‌کاری و زیادی غدد آدرنال (مانند بیماری کوشینگ و بیماری آدیسون) و دیگر مشکلات مرتبط با هورمون‌ها و غدد اندامی می‌شوند. روش‌های درمانی متخصصان غدد کودک شامل تنظیم هورمونی با داروها، مدیریت نیازهای انسولینی در دیابت و مشاوره مرتبط با مسائل غددی و هورمونی است.

راویل؛ بهترین راه برای دسترسی به پزشکان فوق تخصص استان البرز

اگر کودک‌تان به مشکلات مربوط به غدد مثل کم‌کاری تیروئید دچار شده است، نگران نباشید زیرا راویل یک لیست از تمامی پزشکان فوق تخصص غدد کودکان در دسترس‌تان قرار می‌دهد. تیم راویل، با تلاش و دقت بسیار توانسته است، لیست اسامی و شماره تماس متخصصان غدد در استان البرز را جمع‌آوری کند تا شما بتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید. مهم‌ترین نکته این است که می‌‌توانید نظرات قبلی بیماران آن‌ها را مشاهده کنید تا محبوب‌ترین پزشک‌های استان البرز را شناسایی کنید.

اشتراک گذاری